به گفته رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزایش قیمت طلای داخلی رابطه مستقیم با افزایش نرخ طلای جهانی و ارز داشته و به هیچ عنوان بازار با هیجان روبرو نشده است. به گزارش پیارم به نقل از سرویس اقتصادی جام نیوز، به گفته رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزایش قیمت طلای داخلی رابطه ...
به گفته رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزایش قیمت طلای داخلی رابطه مستقیم با افزایش نرخ طلای جهانی و ارز داشته و به هیچ عنوان بازار با هیجان روبرو نشده است.
IMG11183812

به گزارش پیارم به نقل از سرویس اقتصادی جام نیوز، به گفته رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزایش قیمت طلای داخلی رابطه مستقیم با افزایش نرخ طلای جهانی و ارز داشته و به هیچ عنوان بازار با هیجان روبرو نشده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اعتقاد دارد که مردم می توانند با اندوخته های کوچک طلا بخرند.

محمد کشتی آرای، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اظهار داشت: « در پی نوسانات اخیر در بازار طلای جهانی قیمت طلا در بازار های داخلی نیز افزایش پیدا کرد. »

به گفته وی افزایش قیمت طلای داخلی رابطه مستقیم با افزایش نرخ طلای جهانی و ارز داشته و به هیچ عنوان بازار با هیجان روبرو نشده است.

کشتی آرای با اشاره به رکود بازار طلا در ماه گذشته و قبل از آخرین دور مذاکرات گروه ۱+۵ تاکید کرد: «قیمت هر اونس طلای جهانی ماه گذشته ۱۱۸۹ دلار بوده اما امروز ۱۲۲۲ دلار شده است. در یک ماه گذشته قیمت طلای جهانی ۳۳ دلار افزایش داشته و به همین نسبت نیز روی قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته است.»

وی افزود: « افزایش قیمت بازار داخلی کاملا منطبق با نرخ ارز و قیمت طلای جهانی است و هیچ تفاوت و افزایش کاذبی با عنوان حباب نداریم.»

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به اینکه امروز بازارهای جهانی طلا تعطیل بود اظهار داشت: « امروز قیمت سکه از ۹۸۱ هزار تومان به ۹۸۸ هزار تومان افزایش پیدا کرده که این ۷ هزار تومان ناشی از افزایش قیمت ارز بوده است. »

این فعال بازار طلا و جواهر در خصوص افزایش تقاضای خرید طلا در بازار اعلام کرد: « طی ۲ سال اخیر در بازار طلا هیچ هیجانی نداشتیم و این بازار گاهی نیز با رکود مواجه بوده است. »

به گفته وی مردم با شناخت و تجربیات خوبی که در سال های اخیر به دست آورده اند از خرید هیجانی طلا خودداری کرده و مدتهاست که هیچگونه افزایش تقاضا برای طلا نداریم. به همین دلیل در بازار سکه و طلا عرضه و تقاضا متعادل است و قیمت ها در حد متعارف و معقول مانده است.

وی از خرید طلا به عنوان نوعی از پس انداز برای سرمایه های خرد نام برد و گفت: « خرید طلا به جای خریدهای غیر ضروری هم به اقتصاد کشور کمک می کند هم به اقتصاد خانواده.»

کشتی آرای توصیه کرد: « بهتر است مردم اندوخته های کوچک خود را تبدیل به طلا کنند تا در زمان مورد نیاز به عنوان کمک به خانواده مورد استفاده قرار دهند.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24112

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.