رئیس مرکز جهانی حقوق بشر با بیان اینکه حقوق بشر به ابزاری نوین برای تحت فشار قرار دادن ملت‌های مستقل و سرپوش گذاشتن بر جنایات کشورهای مستکبر دنیا تبدیل شده است گفت: با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل درخواست حضور گزارشگران مستقل حقوق بشری در آمریکا را کرده‌ایم. احمد اسفندیاری رئیس مرکز جهانی حقوق بشر ...
رئیس مرکز جهانی حقوق بشر با بیان اینکه حقوق بشر به ابزاری نوین برای تحت فشار قرار دادن ملت‌های مستقل و سرپوش گذاشتن بر جنایات کشورهای مستکبر دنیا تبدیل شده است گفت: با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل درخواست حضور گزارشگران مستقل حقوق بشری در آمریکا را کرده‌ایم.
خبرگزاری فارس: به دلیل وضعیت اسفبار حقوق بشر در آمریکا به دنبال اعزام گزارشگر هستیم/وزارت خارجه صدای رسای مظلومان باشد

احمد اسفندیاری رئیس مرکز جهانی حقوق بشر همزمان با روز جهانی حقوق بشر( ۱۰ دسامبر) در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس ضمن انتقاد از نقض گسترده حقوق بشر در غرب و متقابلاً منش مذموم غربی‌ها در استفاده ابزاری از نهادهای بین‌المللی حقوق بشری برای استعمار و استثمار ملل محروم اظهار داشت: وارونه جلوه دادن مبانی اساسی مفهوم حقوق بشر، یکجانبه نگری ، برخورد دوگانه با این موضوع و استفاده ابزاری از آن یکی از ویژگی‌های نظام لیبرالی در قرن حاضر است.

وی افزود: حقوق بشر یکی از اساسی‌ترین حقوق سلب ناشدنی، انتقال ناپذیر، غیر‌قابل تبعیض و اصالتاً یک حق امنیت اجتماعی همگانی است که به هم پیوستگی معنادار و ناگسستنی با فطرت الهی انسان‌ها دارد.

اسفندیاری با رویکرد مستقل و مبتنی بر مشی عدالت و دفاع ازحیثیت و کرامت ذاتی بشری و تلاش برای رسیدن به صلح پایدار جهانی و تامین حقوق برابر برای آحاد بشر در چارچوب حقوق بین‌الملل و حمایت از مستضعفین عالم متشکل از فعالین در عرصه حقوق بشر تشکیل گردید.

رئیس مرکز جهانی حقوق بشر تصریح کرد: بطور مشخص در سایه سلطه استکباری غربی‌ها بر عموم مجامع بین‌المللی اصل حیاتی دفاع جهانی از حقوق بشر شکلی عام و فراگیر به ابزاری نوین برای تحت فشار قرار دادن ملت‌های مستقل و سرپوش گذاشتن بر جنایات کشورهای مستکبر دنیا تبدیل شده است .

اسفندیاری افزود: در شرائط کنونی که نخبگان آزاد اندیش برای مقابله هوشمندانه با سلطه جوئی‌های سازمان یافته نظام سرمایه داری رسالت تاریخی بر عهده دارند تلاش برای آغاز یک حرکت راهبردی، مستقل و هدفمند بین‌المللی از سوی ملل مستضعف با هدف اعتلای واقعی حقوق بشر و افشای موارد نقض آن در کشورهای مستکبر غربی از ضرورت‌های دستیابی به یک صلح پایدار جهانی است.

رئیس مرکز جهانی حقوق بشر خاطرنشان کرد: استمرار رفتار تبعیضی نهادهای حقوق بشری وابسته به سازمان ملل در مواجه با نقض گسترده حقوق بشر در غرب و بی تفاوتی سازمانی نسبت به اعتلا و دفاع حقیقی از اصل حیاتی حقوق بشر به شکلی گسترده مشروعیت و اقتدار این نهادها را مخدوش کرده و عملاً آنها را در نزد ملل محروم بی اعتبار کرده است.

وی با بیان اینکه نهادها و سازمان‌های بین‌المللی مربوط به حقوق بشر اکنون با نادیده گرفتن جنایت‌های دولت و پلیس آمریکا در برخوردهای خشونت آمیز با سیاهپوستان این کشور و سرکوب و دستگیری صدها تن از معترضین، دیگر صلاحیت دفاع از حقوق بشر را ندارند، از برنامه ریزی این مرکز برای رصد منظم وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف و ارائه گزارش‌های منظم در این زمینه به افکار عمومی دنیا خبر داد.

اسفندیاری حقوق بشر را در زمره مفاهیمی دانست که امروزه آمریکا و کشورهای غربی با سوء تفسیر جانبدارانه از مفاهیم اصولی آن و با توسل به شانتاژهای سیاسی دیگر کشورها را به نقض آن متهم می‌کنند.

وی به اعتراضات اخیر سیاهپوستان که به اذعان تحلیلگران آمریکایی از دهه ۱۹۶۰ میلادی تا کنون بی سابقه بوده است اشاره کرد و گفت: آمریکا چگونه به خود اجازه می‌دهد که گزارش‌های سالانه‌ای در مورد نقض حقوق بشر در کشورهای مختلف دنیا ارائه دهد در حالی که بسیاری از مردم این کشور و اغلب اقلیت‌های نژادی از اساسی‌ترین حقوق اولیه خود محروم هستند

اسفندیاری این اعتراضات را نشان دهنده نقض سازمان یافته و مداوم حقوق بشر در آمریکا دانست و از دولت آمریکا خواست تا صدها تن از مردم بی‌گناه معترض این کشور را که اکنون توسط اف بی آی بازداشت و در زندان به سر می برند، آزاد کند.

رئیس مرکز جهانی حقوق بشر با ابراز ناامیدی از سازمان‌های بین‌المللی به اصطلاح مدافع حقوق بشر در زمینه دفاع از حقوق هزاران نفر از مردم معترض آمریکا، اعلام کرد که با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل درخواست کردیم که زمینه را برای حضور گزارشگران مستقل حقوق بشری این مرکز در خاک آمریکا فراهم کند.

وی این اقدام را برای بررسی اعتراضات مسالمت آمیز مردم آمریکا و اطلاع از وضعیت معترضین زندانی این کشور بیان و افزود: با توجه به رویکرد مستکبرانه و مزورانه سازمان ملل و دولت آمریکا بعید می‌دانم که با این درخواست مرکز جهانی حقوق بشر موافقت شود.

رئی مرکز جهانی حقوق بشر در پایان از مقامات وزارت خارجه کشورمان خواست تا به مساله نقض حقوق بشر در آمریکا و به ویژه در ماه‌های اخیر اهتمام جدی‌تری کرده و با یک دیپلماسی منسجم و فعال، بر اساس اصول مصرح قانون اساسی و مطابق با ارزش‌های فطری انقلاب اسلامی صدای رسای مظلومان و انسان‌های بی‌گناه در اقصی نقاط دنیا و از جمله آمریکا و غرب باشند.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930925001420#sthash.64miyiUb.dpuf

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24280

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.