مدیر جهاد کشاورزی حاجی آبادگفت: برداشت بیش از ۱۰۰۰تن پنبه وش از سطح ۴۱۰ هکتار از مزارع این شهرستان در حال برداشت می باشد. به گزارش پیارم حاجی آباد، محمدعلی علیپور با اشاره به اینکه سطح زیر کشت این محصول در سال گذشته ۶۷۴ هکتار  بوده است،افزود: به دلیل افزایش سطح کنجد وعدم تامین بذر ...

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آبادگفت: برداشت بیش از ۱۰۰۰تن پنبه وش از سطح ۴۱۰ هکتار از مزارع این شهرستان در حال برداشت می باشد.

cotton-from-usda-image-library-k5927-23

به گزارش پیارم حاجی آباد، محمدعلی علیپور با اشاره به اینکه سطح زیر کشت این محصول در سال گذشته ۶۷۴ هکتار  بوده است،افزود: به دلیل افزایش سطح کنجد وعدم تامین بذر پنبه از طرف کشاورزان سطح زیر کشت امسال کاهش و به ۴۱۰ هکتار رسید .

وی در ادامه افزود:پیش بینی می شود با متوسط عملکرد ۷/۲ تن  در هکتار بالغ بر یک هزارو۱۰۰ تن وش به بازارهای داخلی روانه شود .

وی گفت: مناطق عمده کاشت پنبه در روستاهای طاشکوئیه و شهدادی از توابع دهستان طارم و دهنو و خوشن آباد از توابع دهستان درآگاه می باشد.

علیپور اظهار کرد:بختگان و ورامین ارقامی هستند که که کشاورزان از استان فارس (شهرستان داراب) خریداری نموده  و در اراضی خود کشت می کنند.

این مقام مسئول ابراز داشت:عملیات کاشت و خاکورزی اولیه از نیمه اول خرداد شروع و تا اواخر خرداد ادامه داردو فصل برداشت از اوایل آذر ماه شروع وتا اوایل دی ماه به اتمام می رسد

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از اقدامات وفعالیت های عمده این مدیریت اشاره کرد و افزود:تهیه وتوزیع نهاده های کشاورزی اعم از کودهای فسفره وپتاسه واوره و آموزشهای انفرادی در زمینه کاشت، داشت و برداشت از جمله اقدامات در شهرستان حاجی آباد می باشد.

وی خاطر نشان شد:با توجه به اینکه برداشت این محصول به صورت دستی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد در این مدت زمان یک ماه افراد زیادی درجمع آوری پنبه  دخیل و اشتغال در منطقه رابوجود می آورد.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24663

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.