رئیس کل بانک مرکزی از بدهی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی بخش دولتی به نظام بانکی خبر داد.   پیارم: ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که بدهی دولت به بانک مرکزی چقدر است؟ اظهارداشت: رقم دقیق آن در منظرهای ...

رئیس کل بانک مرکزی از بدهی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی بخش دولتی به نظام بانکی خبر داد.

 خبرگزاری فارس: بدهی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی بخش دولتی به نظام بانکی

پیارم: ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که بدهی دولت به بانک مرکزی چقدر است؟ اظهارداشت: رقم دقیق آن در منظرهای مختلف متفاوت است اما آنچه که در دفاتر نظام بانکی کشور وجود دارد رقمی حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این رقم فقط بدهی دولت به بانک مرکزی است با بخش های دولتی؟ گفت: این رقم بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: برای تسویه حساب این بدهی گروهی در حال حسابرسی هستند، تا کنون از این مبلغ رقمی نزدیک به ۴۵ هزار میلیارد تومان را تایید کردند و مابقی هم در دست اقدام است که متناسب با شناسایی و تاییدش توسط آن گروه حسابرسی می تواند تسویه شود.

سیف در پاسخ به این سوال که انجام تاییدیه تا بخواهد تسویه شود چه مقدار طول می کشد و چه پرسه ای دارد؟ گفت: این موضوع بستگی به امکانات بودجه دارد.

به گزارش فارس، در حالی رئیس کل بانک مرکزی رقم بدهی بخش دولتی به نظام بانکی را ۱۳۰ هزار میلیارد تومان عنوان می‌کند که براساس آخرین آمار بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی به نظام بانکی (بانک‌ها و بانک مرکزی) در پایان بهمن ماه سال گذشته به ۲۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

از این رقم سهم دولت ۱۸۰ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان و سهم شرکت‌ها و موسسات دولتی ۲۹ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان است.

بدهی دولت به بانک مرکزی طبق آخرین گزارش، ۳۳ هزار و ۸۶۰ میلیارد و بدهی شرکت‌های دولتی ۲۵ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=61891

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.