بازماندگان با بیان اینکه، سپاه در محوری ترین کارها قرار دارد و هر جا و هر زمانی انقلاب در خطر قرار بگیرد سپاه در میدان است، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد ناامنی را در مرزها و در داخل کشور خط قرمز خود می داند. ...

به گزارش پیارم؛شیخ بازماندگان، امام جمعه بندرپل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه امام حسین (ع) ریحانه المصطفی هم امام شیعیان و هم امام و سرور اهل سنت است، اظهار کرد: این امام همام منبع اتحاد بین جامعه و مذاهب اسلامی است .
امام جمعه بندرپل گفت :امام حسین (ع) امام و سرور تمام مسلمانان جهان است؛ فلذا احادیثی که علمای اهل سنت روایت کرده اند اینگونه در می یابیم که این امام همام(ع) منبع الهامات اهل سنت است؛ اهل سنت به امام حسین(ع) افتخار می کنند و ایشان را بهترین الگوی خود در زندگَی فردی، اجتماعی و معنوی خود می دانند.
بازماندگان مطرح کرد:شهادت امام حسین (ع) نزد اهل سنت، نمونه ای از فداکاری و دفاع از حق و تلاش امام حسین(ع) برای احقاق حق از ظالمان است و بهترین دلیل بر این مسئله روایاتی است که در کتب اهل سنت در مورد مناقب و فضایل امام حسین (ع) روایت شده است.
وی افزود: بسیاری از اهل سنت عقیده دارند که ذکر قیام امام حسین (ع) باید موضوعی برای نشست ها، سخنرانی ها و حتی خطبه های نماز جمعه آنان باشد، چرا که امام حسین (ع) برای احیای دین جد خود که همانا اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم ،از فدا کردن جان و هر چیزی که نزد انسان عزیزتر است، قیام کرد.
بازماندگان با اشاره به برخی  احادیث از رسول خدا (ص) در مورد امام حسن(ع) و امام حسین(ع) عنوان کرد: اسامه بن زید گفت: “شبى به منظور حاجتی نزد رسول الله (ص) رفتم، آن حضرت در حالی که چیزی را با خود داشت بیرون رفت؛ چون از حاجت خود فارغ شدم گفتم: این چه چیز است که شما با خود گرفته اید؟ ایشان آن را گشود و دیدم که حسن و حسین در کنار ایشان بودند. حضرت فرمود: اینها پسران من و پسران دختر من هستند، بار خدایا من ایشان را دوست می دارم، تو هم دوست بدار ایشان را و هرکس را که ایشان را دوست دارد، نیز دوست بدار.” (سنن ترمذی، کتاب المناقب، باب مناقب الحسن و الحسین)

وی افزود: نسائی نیز با کمی اختلاف اینگونه روایت کرده است: ” این دو، پسران من و پسران دختر من هستند، خداوندا! تو می دانی که من این دو را دوست می دارم، پس تو نیز آنان را دوست بدار. پروردگارا! تو می دانی که من این دو را دوست می دارم، پس تو نیز آنان را دوست بدار.” (سنن نسائی، کتاب الخصائص).

عالم اهل سنت جنوب کشور ادامه داد: انس بن مالک نیز می گوید: “از رسول خدا (ص) پرسیده شد که کدام یک از اهل بیت شما، نزد شما محبوب تر هستند؟ فرمود: حسن و حسین. ایشان به فاطمه (س) می فرمود: پسران مرا به نزدم بیاور. آنگاه آن دو را می بویید و در آغوش می گرفت.” (سنن ترمذی).
بازماندگان اظهار کرد:امام حسین (ع)، هم امام شیعیان و هم امام اهل سنت است و یکی از منابع وحدت مسلمانان به شمار می رود و همچنین از احترام و ارزش بالایی نزد اهل سنت برخوردار است و اهل سنت محبت اهل بیت علیهم السلام را از اوجب واجبات میدانند؛ اهل بیت علیهم السلام را مایه یافتن راه سعادت و هدایت دانسته و همچنین درود فرستادن بر اهل بیت علیهم السلام را در تشهد نماز همانند درود فرستادن بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم واجب می دانند.

وی با تقدیر و تا تشکر از حضور همه جانبه و موثر سپاه در همه بحران ها و شرایط سخت، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه بحران‌های بزرگ از جمله زلزله، خشک سالی، سیل و کرونا با همه امکانات به کمک مردم آمده است.

امام جمعه شهر بندرپل افزود: به برکت همین تلاش های جهادگرانه، مومنانه و جانفشانی‌های بی دریغ عزیزان سپاه، امروز ایران اسلامی تبدیل به محور امنیت و دارای شکوه و اقتدار است که افتخار بزرگی است و در جهان حرف اول را میزند.

وی با بیان اینکه، سپاه در محوری ترین کارها قرار دارد و هر جا و هر زمانی انقلاب در خطر قرار بگیرد سپاه در میدان است، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد ناامنی را در مرزها و در داخل کشور خط قرمز خود می داند.

بازماندگان خاطرنشان کرد: مهمترین کار در رابطه با سپاه اعتماد عمومی مردم است. در هر برهه ای که سپاه به عرصه می آید مردم احساس امنیت کامل و آرامش خاطر می کنند چرا که می دانند سپاه حافظ آرمان‌ها و ارزش هاست و اسلامیت و ایرانیت ما را صیانت می کند.

وی ادامه داد: افتخار بنده این است به عنوان بسیجی سالیان سال درزیر چترمبارک سپاه خدمت می کنم.

امام جمعه شهر بندرپل با بیان اینکه، امیدها به سپاه بسته است و هر جا ناامنی باشد خط قرمز سپاه است، گفت: آنجا که سپاه ورود کند کارها به شکل واقعی خود اجرا و به پیش می رود و در این برهه از زمان هم اطمینان دارم با تلاش و جدیت این فرزندان خلف انقلاب اسلامی  دولت مردمی ما هم با بهره گیری از توانمندی های سپاه به قله های افتخار دست خواهیم یافت .

بازماندگان با بیان اینکه در دولت مردمی امیدها به تغییر است، تاکید کرد: دولت بدون حمایت سپاه موفق نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه، آنکه عزت مردم را نگه داشت باورهای سپاه است، گفت: دلمان گرم است به سپاه و از سپاه انتظارات زیادی داریم.
امام جمعه شهر بندرپل با تاکید بر اینکه جایگاه سپاه رفیع است، خاطر نشان کرد: سپاه در بحران‌ها همپا و یا جلوتر بوده و امروز بیش از همیشه نیازمند همکاری، اراده ، تمهیدات و تدابیر سپاه هستیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=73140

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.