رئیس‌ سابق خطوط هوایی فرانسه می‌گوید که احتمالاً آمریکا هواپیمای مفقود شده مالزی را ساقط کرده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی پیارم به نقل از دانا «مارک دوگن» رئیس‌ سابق خطوط هوایی فرانسه در مصاحبه با هفته‌نامه «پاریس‌مچ» گفت که احتمالاً آمریکا هواپیمای مفقود شده مالزی را ساقط کرده است. بر اساس این گزارش، «دوگن» گفته ...

رئیس‌ سابق خطوط هوایی فرانسه می‌گوید که احتمالاً آمریکا هواپیمای مفقود شده مالزی را ساقط کرده است.

image148918

به گزارش شبکه اطلاع رسانی پیارم به نقل از دانا «مارک دوگن» رئیس‌ سابق خطوط هوایی فرانسه در مصاحبه با هفته‌نامه «پاریس‌مچ» گفت که احتمالاً آمریکا هواپیمای مفقود شده مالزی را ساقط کرده است.
بر اساس این گزارش، «دوگن» گفته که هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ ممکن است بر فراز اقیانوس دچار نقص فنی شده باشد و برای فرود اضطراری به سمت جزیره «دیه‌گو گارسیا» از مستعمرات انگلیس در اقیانوس هند رفته باشد.
بر اساس نظریه این مقام سابق شرکت خطوط هوایی فرانسه، هواپیما برای فرود به سمت باند فرود موجود در پایگاه نظامیان آمریکایی در این جزیره می‌رود و نظامیان از بیم تکرار حمله‌ای مشابه حملات انتهاری یازده سپتامبر، آن را با سامانه‌های پدافندی در آسمان هدف قرار می‌دهند.
آقای «دوگن» برای این فرضیه خود، دلائل و مستنداتی هم ارائه داده و علاوه بر غیرقابل قبول دانستن بی‌اطلاعی نظامیان آمریکایی مستقر در منطقه از سرنوشت پرنده‌ای با این ابعاد، از شاهدان عینی در محل هم نقل قول‌هایی کرده است.
یکی از بومیان محلی در حزیره مالدیو که نزدیک‌ترین جزیره به «دیه‌گو گارسیا» است، هواپیمای بزرگی را دیده که هم‌رنگ هواپیمای خطوط هوایی مالزی بوده و در ارتفاعی بسیار پایین، به سمت مستعمره انگلیسی‌ها می‌رفته است.
پیش از این نشریه انگلیسی «دیلی میرور» هم گفته بود که این هواپیمای مفقود شده، به سمت «دیه‌گو گارسیا» رفته است؛ سفارت آمریکا در کوالالامپور به سرعت واکنش نشان داد و این خبر را تکذیب کرد.
هواپیمای خطوط مالزی روز ۸ مارس (۱۷ اسفند سال گذشته) در حالی که از پایتخت مالزی راهی پکن بود، بر روی اقیانوس مفقود شد. تاکنون از سرنوشت ۲۳۹ مسافر و خدمه این پرواز هیچ اطلاع موثقی به دست نیامده است.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24892

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.