رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح «بشیر» ویژه کاهش طلاق در کشور خبر داد و گفت: این طرح در راستای برنامه‌های ملی دولت یازدهم از اواخر دی‌ماه به صورت کشوری اجرا خواهد شد.   به گزارش پیارم به نقل از سرویس فرهنگی جام نیوز، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با آیت‌الله ...
رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح «بشیر» ویژه کاهش طلاق در کشور خبر داد و گفت: این طرح در راستای برنامه‌های ملی دولت یازدهم از اواخر دی‌ماه به صورت کشوری اجرا خواهد شد.
 IMG19152002

به گزارش پیارم به نقل از سرویس فرهنگی جام نیوز، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: در دو سال گذشته رویکرد سازمان بهزیستی تغییر پیدا کرده است و با حمایت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های خوبی در سطح کشور اجرا شده است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه سازمان بهزیستی یک سازمان مسکن‌ساز نیست اما به صورت میانگین هر ماه ۳ هزار واحد مسکونی آماده و به مددجویان و جامعه هدف خود واگذار می‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به اجرای برنامه‌های حوزه اشتغال در سازمان اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها به صورت مدون ظرف دو سال اجرا می‌شود و با مشارکت خیرین طرح‌های بزرگی اجرا شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: با ورود مددکاران افتخاری در سازمان بهزیستی اقدامات قابل توجهی در حوزه‌های مختلف درمانی و حمایتی انجام شده است و سازمان بهزیستی اعتقاد دارد که برای پیشرفت در این سازمان باید از نظرات و رهنمودهای بزرگان استفاده کند.

هاشمی به اجرای طرح تحول حوزه کودکان در سازمان اشاره کرد و گفت: این اقدام نیز در راستای برنامه‌های بهزیستی صورت گرفته است و در این زمینه نیز برنامه‌های مدون و قابل قبولی در مهدهای کودک انجام شده است که از آن جمله می‌توان به توزیع کتاب‌های آموزشی ویژه مربیان و کودکان اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به حمایت‌های سازمان بهزیستی کشور از خانواده‌هایی که دارای فرزندان ۳ قلو هستند گفت: با تأکید رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بهزیستی کشور حمایت‌های متعددی را از این خانواده‌ها انجام خواهد داد.

وی گفت: حمایت‌های بیمه‌ای، پرستاری، معیشتی و … از جمله برنامه‌هایی است که سازمان بهزیستی کشور برای خانواده‌هایی که دارای فرزندان ۳ قلو هستند انجام خواهد داد.

هاشمی گفت: این خانواده ‌ها می‌توانند با مراجعه به دفاتر بهزیستی از حمایت‌های متعدد ما برای فرزندان سه قلوی خود بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین با اشاره به طرح جامع «بشیر» ویژه کاهش طلاق در سطح کشور گفت: این طرح نیز به صورت پایلوت در استان یزد اجرا شده است و از اواخر دی‌ماه به صورت کشوری و در دو مقطع آموزش مهارت‌های زندگی و مداخله‌ای انجام خواهد شد.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24774

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.