مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حاجی آباد با اشاره به اینکه 21 تیرماه به‌عنوان روز عفاف و حجاب و آغاز این هفته نامگذاری شده است اظهار داشت: اجتماع بزرگ مردمی «حافظان حریم خانواده» صبح امروز با حضور بانوان حاجی آبادی برگزار شد. ...

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حاجی آباد با اشاره به اینکه ۲۱ تیرماه به‌عنوان روز عفاف و حجاب و آغاز این هفته نامگذاری شده است اظهار داشت: اجتماع بزرگ مردمی «حافظان حریم خانواده» صبح امروز با حضور بانوان حاجی آبادی برگزار شد.

به گزارش پیارم، اجتماع بزرگ مدافعان حریم خانواده صبح امروز با اجتماع بانوان در مقابل مسجد جامع و بعد در فاطمیه شهرستان حضور و در آنجا با اجرای برنامه های سخنرانی در خصوص عفاف و حجاب ، مولودی ، دکلمه و برگزاری مسابقه، و اهدا هدیه به نام های حضرت معصومعه برگزار شد.

عفاف باید قبل از حجاب در جامعه نهادینه شود

لیلا آبکار کارشناس مذهبی در جمع بانوان شهرستان حاجی آباد  با بیان اینکه عفاف باید قبل از حجاب در جامعه نهادینه شود، عنوان کرد: زنان و دختران ایرانی به‌ویژه بانوان بسیجی  همواره مظهر شرافت، غیرت و انسانیت بوده‌اند و عفاف در نسل زن ایرانی همواره مورد توجه بوده است.

آبکار با اشاره به اینکه باید اقدامی دقیق، عمیق و حساب شده در زمینه عفاف و حجاب در جامعه انجام شود، گفت: دشمنان اسلام با صرف هزینه‌های بسیار برای کمرنگ کردن عفاف و حجاب در جامعه تلاش می‌کنند اما برنامه‌های سیاست‌زده و در جهت خلاف یکدیگر در داخل کشور سبب سردرگمی جوانان در موضوع عفاف و حجاب می‌شود.

 

کارشناس مذهبی با بیان اینکه عدم رعایت عفاف و حجاب علاوه بر تبعات شخصی سبب ایجاد آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، افزود: افرادی که محدوده حجاب ظاهر و باطن خود را حفظ می‌کنند علاوه بر حفظ آرامش خود سبب انتقال این آرامش روانی به اطرافیان و حتی رهگذران می‌شوند.

 

آبکار با اشاره به اینکه عفاف و حجاب لازمه تحکیم خانواده و ایجاد آرامش در آن است، گفت: محدوده حجاب باید براساس دستورات اسلام و بدون هیچگونه افراط و تفریطی باشد که با توجه به قوانین جامعه اسلامی و محدوده تعیین شده از طرف خداوند حجاب نه‌تنها امری اجباری نیست بلکه باید با جذابیت آن را به صورت اختیاری در جامعه ترویج داد.

 

وی با بیان اینکه پوشش و حجاب به‌ویژه برای نوجوانان دختر باید دارای جذابیت باشد، اظهار کرد: تولید لازم حجاب در داخل کشور از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند و سبب تقویت تولید داخلی می‌شود که امید داریم اصناف به این مقوله توجه ویژه داشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=68452

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.