رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۶۰ درصد از ظرفیت‌های حج سال ۹۳ تکمیل شده است گفت: با توجه به ظرفیت‌های خالی موجود در کاروان‌های حج سال آینده اولویت‌های جدید برای ثبت نام‌ از امروز اعلام می‌شوند.     سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا کنون ۶۰ درصد از ...

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۶۰ درصد از ظرفیت‌های حج سال ۹۳ تکمیل شده است گفت: با توجه به ظرفیت‌های خالی موجود در کاروان‌های حج سال آینده اولویت‌های جدید برای ثبت نام‌ از امروز اعلام می‌شوند.

خبرگزاری فارس: اعلام اولویت‌های جدید حج سال 93 / افزایش 10 درصدی قیمت‌های عتبات عالیات

 

 

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا کنون ۶۰ درصد از ظرفیت‌های حج سال آینده تکمیل شده است و با توجه به ظرفیت‌های خالی موجود در کاروان‌های حج سال آینده اولویت‌های جدید برای ثبت نام‌ها از امروز اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: در استان تهران ۵۰ درصد ظرفیت‌ تکمیل و در استان دیگری مانند استان گلستان ۹۵ درصد ظرفیت تکمیل شده است بنابراین اعلام اولویت‌های جدید بستگی به ظرفیت‌های خالی موجود در استان‌ها دارد.

افزایش ۱۰ درصدی هزینه‌های عتبات عالیات

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص قیمت‌های اعزام به عتبات عالیات در دوره جدید گفت: با توجه به مذاکراتی که با بانک مرکزی داشتیم، بانک مرکزی ارز مبادلاتی را بابت عتبات عالیات از سال آینده به سازمان حج و زیارت نمی‌دهد و بنابراین هزینه‌های اعزام به عتبات عالیات با قیمت ارز آزاد محاسبه خواهد شد اما تلاش سازمان حج و زیارت بر این است که با مدیریت منابع نقدینگی افزایش نرخ ارز در قیمت‌ها تأثیر زیادی نداشته باشد.

وی اظهار داشت: اما در خصوص حج و عمره بانک مرکزی به دلیل سپرده‌گذاری‌های مردم  همچنان ارز مبادلاتی را به حج و عمره تخصیص می‌دهد.

اوحدی افزود: پیش بینی ما این است که در حدود ۸ تا ۱۰ درصد قیمت‌های عتبات عالیات افزایش داشته باشد و البته هتل‌ها را در عتبات عالیات نیز دسته بندی می‌کنیم تا زائران بر اساس خدماتی که به آنها ارائه می‌شود هزینه پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع آزاد است و همانطور که پیش بینی می‌شد عرضه و تقاضا هم اکنون متعادل شده است و روز گذشته فیش‌های عمره مفرده در بازار آزاد در حدود یک میلیون و ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10904

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.