رئیس اداره صید شیلات هرمزگان از اختصاص ۹۰ درصد صید میگوی استان به دو گونه موزی و سرتیز خبر داد.   به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مسعود بارانی پیش از ظهر امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: از این میان ۶۵ درصد صید را میگوی موزی و ۲۵ درصد صید میگوی استان را میگوی سرتیز ...

رئیس اداره صید شیلات هرمزگان از اختصاص ۹۰ درصد صید میگوی استان به دو گونه موزی و سرتیز خبر داد.

خبرگزاری فارس: میگوی موزی و سرتیز 90 درصد صید میگوی هرمزگان را تشکیل می‌دهند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مسعود بارانی پیش از ظهر امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: از این میان ۶۵ درصد صید را میگوی موزی و ۲۵ درصد صید میگوی استان را میگوی سرتیز تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد: مابقی صید میگو استان مربوط به چهار گونه میگوی سفید هندی، ببری سبز، گنتک و چکو است که ۱۰ درصد صید میگوی استان را به خود اختصاص داده‌اند.

بارانی با بیان اینکه پراکنش میگو در آب‌های استان هرمزگان از منطقه شرق جاسک تا غرب جزیره قشم است، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر بیشترین صید صیادان در صیدگاه آخر در حوالی کشتی سوخته بندرعباس تا طولا در جزیره قشم صورت می‌گیرد.

رئیس اداره صید شیلات هرمزگان در ادامه اظهار داشت: در سال ۹۱ جمع کل صید میگو استان هرمزگان بالغ بر ۱۸۰تن بوده که از این میان ۷۵ درصد میگو درشت و ۲۵ درصد میگو ریز بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5510

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.