مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان در سال ۸۶ اظهار داشتند: دانشجویان حالا ۱۶ آذر در همه‌ سال‌ها، با این مختصات باید شناخته شود. ۱۶ آذر مال دانشجوى ضد نیکسون است، دانشجوى ضد آمریکاست، دانشجوى ضد سلطه است. به گزارش پیارم به نقل از فارس، مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان دانشگاه‌هاى استان ...

مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان در سال ۸۶ اظهار داشتند: دانشجویان حالا ۱۶ آذر در همه‌ سال‌ها، با این مختصات باید شناخته شود. ۱۶ آذر مال دانشجوى ضد نیکسون است، دانشجوى ضد آمریکاست، دانشجوى ضد سلطه است.

به گزارش پیارم به نقل از فارس، مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان دانشگاه‌هاى استان یزد درتاریخ ۱۳/۱۶/  ۱۳۸ در مورد اینکه ۱۶ آذر در تاریخ ما با چه ویژگی‌هایی باید شناخته می شود؟ فرمودند: جنبش دانشجوئى خصلت و خاصیتش در کشور ما لااقل اینجور است – شاید در خیلى از کشورهاى دیگر هم باشد – که ضد استکبارى، ضد سلطه، ضد دیکتاتورى و طرفدار عدالت است.

شروع این حرکت یا مقطع شناخته شده‌ این حرکت، همین ۱۶ آذر است.

جالب است توجه کنید که ۱۶ آذر در سال ۳۲ که در آن سه نفر دانشجو به خاک و خون غلتیدند، تقریباً چهار ماه بعد از ۲۸ مرداد اتفاق افتاده؛ یعنى بعد از کودتاى ۲۸ مرداد و آن اختناق عجیب – سرکوب عجیب همه‌ نیروها و سکوت همه – ناگهان به وسیله‌ دانشجویان در دانشگاه تهران یک انفجار در فضا و در محیط به وجود مى‌آید. چرا؟ چون نیکسون که آن وقت معاون رئیس جمهور آمریکا بود، آمد ایران. به عنوان اعتراض به آمریکا، به عنوان اعتراض به نیکسون که عامل کودتاى ۲۸ مرداد بودند، این دانشجوها در محیط دانشگاه اعتصاب و تظاهرات می‌کنند، که البته با سرکوب مواجه می‌شوند و سه نفرشان هم کشته می‌شوند. حالا ۱۶ آذر در همه‌ سال‌ها، با این مختصات باید شناخته شود. ۱۶ آذر مال دانشجوى ضد نیکسون است، دانشجوى ضد آمریکاست، دانشجوى ضد سلطه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9631

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.