مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه واحد NGL جزیره سیری تنها تولیدکننده فراورده پنتان در کشور است از صادرات روزانه ۴۰ میلیون فوت مترمکعب گاز از این جزیره به نیروگاه کیش از طریق خط لوله خبر داد. به گزارش پیارم به نقل خبرگزاری فارس از جزیره سیری، زیرک کیان‌زاده دقایقی پیش در آیین ...

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه واحد NGL جزیره سیری تنها تولیدکننده فراورده پنتان در کشور است از صادرات روزانه ۴۰ میلیون فوت مترمکعب گاز از این جزیره به نیروگاه کیش از طریق خط لوله خبر داد.

خبرگزاری فارس: جزیره سیری تنها تولیدکننده پنتان در کشور/تحویل روزانه 40 میلیون فوت مکعب گاز

به گزارش پیارم به نقل خبرگزاری فارس از جزیره سیری، زیرک کیان‌زاده دقایقی پیش در آیین بهره‌برداری از پروژه NGL این جزیره که با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت صورت گرفت از این طرح به عنوان طرح ملی و زیست‌محیطی یاد کرد و اظهار داشت: این پروژه، بیانگر تعهد خانواده صنعت و نفت به منابع و امکانات است.

وی ادامه داد: امروز با حضور رئیس جمهور علاوه بر بهره‌برداری از طرح NGL جزیره سیری، ۲۰۰ کیلومتر خط لوله دریایی جزیره سیری به کیش و قشم و دیگر خطوط دریایی و همچنین از سه ایستگاه تقویت فشار گاز نیز به طور رسمی بهره‌برداری شده است.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره، هزینه اجرای پروژه NGL جزیره سیری و تأسیسات وابسته را ۵۹۰ میلیون دلار برآورد کرد و افزود: این در حالی است که روزانه ۴۰ میلیون فوت مکعب گاز به نیروگاه کیش تحویل داده می‌شود.

کیان‌زاده تصریح کرد: بیش از آن چیزی که در این پروژه سرمایه‌گذاری شده است، بازده حاصل می‌شود.

وی عنوان کرد: همچنین خود پروژه NGL سالانه توان تولید محصولاتی با ارزش ۵۰۰ هزار دلار را دارد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ابراز داشت: طرح گازرسانی به منطقه قشم می‌تواند با تولیدات NGL سیری رقم پرسرعت را به خود بگیرد.

کیان‌زاده یادآور شد: این واحد تولیدی در جزیره سیری، نخستین تولیدکننده و نخستین صادرکننده فرآورده پنتان در کشور است.

وی ادامه داد: کیفیت محصولات گازی در جزیره سیری در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره بیان داشت: جزیره سیری ظرفیت تبدیل به ترمینال گازی منطقه را دارد و در این جزیره از بهترین ساختارهای بومی استفاده شده است.

کیان‌زاده متذکر شد: باید از شرکت مهندسی و توسعه نفت که یکی از پتانسیل‌های ارزشمند نفت و گاز کشور است به طور ویژه تقدیر کرد؛ همچنین شرکت‌های دست‌اندرکار دیگر همانند مجموعه فلات قاره دستاوردهای قابل توجهی را در جزیره سیری داشتند.

وی اذعان داشت: یکی از شاخصه‌های پروژه‌ NGL سیری با وجود تحقق ۱۵٫۵ میلیون نفر ساعت کار، عدم بروز حادثه منجر به مصدومیت و یا مرگ است.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره اضافه کرد: هم‌اکنون طول خطوط زیردریایی منتهی به جزیره سیری به ۹۰۰ کیلومتر می‌رسد و این به معنای ایجاد ظرفیتی بالقوه‌ای است که می‌توان توزیع گاز در منطقه خلیج‌فارس را مدیریت کرد.

وی در پایان گفت: تمامی ارزش‌های ایجاد شده در ترمینال جنوبی سیری، حاصل تلاش نیروی انسانی و جوانان متخصص است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3014

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.