تهران – روزنامه های صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۱ در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آتی، نسبت به روزهای گذشته خبر و سوژه های خبری کمتری داشتند. در صفحات خبر و سیاسی شماری از روزنامه ها هم هیچ خبری دیده نشد. روزنامه ایران اما در ستون دیگه چه خبر خود به نقل از ...

تهران – روزنامه های صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۱ در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آتی، نسبت به روزهای گذشته خبر و سوژه های خبری کمتری داشتند. در صفحات خبر و سیاسی شماری از روزنامه ها هم هیچ خبری دیده نشد.

روزنامه ایران اما در ستون دیگه چه خبر خود به نقل از ˈمحمد رضا عارفˈ معاون اول دولت خاتمی که به نوشته این روزنامه حضورش در انتخابات ریاست جمهوری قطعی شده خبر داد که به نفع هیچ کس کنار نخواهد رفت.

عارف با بیان این که بارها گفته و اکنون هم تاکید می کند که آقایان هاشمی و خاتمی نباید کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بشوند تصریح کرد: آنان پیش تر رییس جمهور بودند و باید برای خود شانی قائل باشند .

وی همچنین در پاسخ به این سووال که آیا در صورت نامزدی خاتمی یا هاشمی شما از حضور در انتخابات انصراف خواهید داد اظهار کرد: بنده به نفع هیچ کس کنار نمی روم .

*به نوشته ایران ˈفریدالدین حدادعادلˈ فرزند غلامعلی حداد عادل در خصوص نامزدی پدرش از سوی چبهه پایداری گفته: پدرم از این که بخواهد کاندیدای جبهه پایداری باشد ناراحت نیست از این رو باید اجازه دهیم ابتدا جبهه پایداری نظر خود را اعلام کند تا ایشان نظر خود را بگوید.

وی که به نیابت از غلامعلی حدادعادل در همایش جبهه پایداری شرکت کرده بود با بیان اینکه آمده ام تا پیام پدرم را به حجت الاسلام آقا تهرانی برسانم تاکید کرد: ایشان عذر خواهی کردند و گفتند چون حال مادر بزرگمان مناسب نبود نتوانستند در همایش جبهه پایداری حضور پیدا کنند.

روزنامه ایران در این ارتباط یادآور شده است: ˈبسیاری از اعضای جبهه پایداری پس از تشکیل ائتلاف ۱+۲ نظرشان نسبت به حدادعادل تغییر کرد. روح الله حسینیان در این خصوص می گوید: از شنیدن این خبر (حضور حداد در کنار قالیباف ) شوکه شدیمˈ

* روزنامه اعتماد به نقل از ˈمحمدرضا باهنرˈ مدعی شد: احمدی نژاد با ˈمدل پوتین- مدودفˈ به ۲۰ سال ریاست جمهوری می اندیشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دو قطبی هاشمی- احمدی نژاد دیگر برای دولت برش ندارد، برای همین احمدی نژاد دنبال ایجاد یک دو قطبی جدید است.

باهنر که با سایت خانه ملت گفت وگو کرده در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه آقای هاشمی گفته در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نمی شود و آقای احمدی نژاد هم نمی تواند کاندیدا شود اما هر دو می خواهند نامزدی از گفتمان خود را به صحنه بیاورند، آیا این احتمال وجود دارد که دو قطبی احمدی نژاد و هاشمی مانند آنچه در سال ۸۴ و ۸۸دیدیم در سال ۹۲ هم تکرار شود؟ گفت: تصور من این است که آقای احمدی نژاد به دنبال قطب دیگری به جای آقای هاشمی است این قطب می تواند آقای لاریجانی باشد، اگر لاریجانی نشد یک عده از علما. در هر صورت دولت دنبال چنین فضایی است و مساله آقای هاشمی را دیگر منتفی، نخ نما شده و بی فایده می داند بنابراین دنبال فکر جدیدی است.

باهنر همچنین در بخش دیگری از این گفت وگو به موضوع اصلاح طلبان در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: من هیچگاه اصلاح طلبان را با چوب فتنه نرانده ام و الان هم نمی رانم چرا که بسیاری از اصلاح طلبان چارچوب نظام، انقلاب و رهبر معظم انقلاب را قبول دارند، حتی ممکن است برخی به حرف های رهبر معظم نقد داشته باشند اما وقتی از آنان می پرسیم بهترین گزینه برای رهبری کشور چه کسی است آنان می گویند ما تا صدسال دیگر هم بهتر از رهبر معظم انقلاب پیدا نمی کنیم.

گمانه زنی ها و پیشگویی های باهنر مبنی بر این که احمدی نژاد با مدل پوتین – مدودف به ۲۰ سال ریاست جمهوری می اندیشد، در چند روزنامه دیگر از جمله آرمان، تهران امروز و آفتاب یزد نیز درج گردیده است.

* روزنامه جام جم تحت عنوان، ˈتلاش عبدی برای تحریک خاتمیˈ نوشت که عبدی به نشریه آسمان گفته است: متاسفانه رهبران اصلاحات و به طور مشخص آقای خاتمی، مسوولیت پذیری متناسب با شرایط را ندارند. نه این بار را زمین می گذارند و نه آن را درست و حسابی برمی دارند. این پیام را باید به ایشان منتقل کرد تا حس مسوولیت پذیری را تحریک کند. می دانم از این لحن من ناراحت خواهند شد، ولی چه جای نگرانی.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3051

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.