رئیس جمهور با بیان اینکه نرخ تورم تا پایان سال جاری به ۳۵ درصد و در سال آینده به ۲۵ درصد کاهش می‌یابد گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیز که بخشی از طرح هدفمندی یارانه‌ها و مصوب مجلس است با شیب مناسبی صورت خواهد گرفت.   به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از ...

رئیس جمهور با بیان اینکه نرخ تورم تا پایان سال جاری به ۳۵ درصد و در سال آینده به ۲۵ درصد کاهش می‌یابد گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیز که بخشی از طرح هدفمندی یارانه‌ها و مصوب مجلس است با شیب مناسبی صورت خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس: روحانی: نرخ تورم در سال آینده به 25 درصد کاهش می‌یابد / افزایش قیمت حامل‌های انرژی با شیب مناسب


 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، حسن روحانی ظهر امروز در جمع مردم جاسک اظهار داشت: هرمزگان دارای استعداد فراوانی برای رشد و توسعه است مخصوصا در سواحل این استان از غربی‌ترین نقطه ساحلی تا شرقی‌ترین نقطه ساحلی استان استعداد فراوان برای بخش صنعت، بخش کشاورزی، حمل و نقل و همچنین برای توسعه در بخش دریا وجود دارد.

وی افزود: جاسک که امروز به عنوان یک بندر کوچک در کنار ساحل دریای عمان و مکران جلوه‌گری می‌کند در آینده نزدیک تبدیل به مرکز مهم صنعتی در این منطقه خواهد شد.

رئیس جمهور ادامه داد: در سال‌های اخیر شاهد تحول نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در این منطقه بودیم و این تحول ادامه پیدا می‌کند و به عنوان یک منطقه دریایی مهم برای آب‌های ساحلی جنوب ایران و همچنین برای امنیت دریایی در کل این منطقه و ظهور و بروز دلاوری‌های دریادلان در کل منطقه حساس خلیج فارس و دریای عمان و حتی اقیانوس هند است.

وی بیان داشت: علاوه بر نیروی دریایی، منطقه جاسک به یک منطقه اقتصادی مهم انرژی‌بر تبدیل خواهد شد.

روحانی تصریح کرد: ما باید ساحل مکران را آباد کنیم و همه دست به دست هم خواهیم داد و این کار مهم را به سرانجام خواهیم رساند.

رئیس جمهور افزود: آنچه من امروز در خدمت شما مردم عزیز این بندر زیبا عرض می‌کنم برنامه‌ای است که انشاالله در طول خدمتگزاری این دولت و تا پایان این دولت عملیاتی و اجرایی می‌شود.

وی اولین برنامه برای این منطقه را برنامه جاده‌ای بین بندرعباس و جاسک عنوان کرد و افزود: بخشی از این جاده تا منطقه میناب به صورت بزرگراه تکمیل خواهد شد و بخشی دیگر تا پایان سال آینده یعنی ۹۳ به صورت بهسازی جاده از میناب به جاسک متصل خواهد شد اما در عین حال برنامه برای ایجاد بزرگراه از میناب به جاسک هم در دست مطالعه و برنامه‌ریزی است و این بزرگراه را هم در طول دولت یازدهم اجرا و تکمیل خواهیم کرد.

حسن روحانی با بیان اینکه از غربی‌ترین تا شرقی‌ترین نقطه هرمزگان، استعدادهای فراوانی در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، حمل و نقل و سایر حوزه‌ها وجود دارد، اضافه کرد: در حال حاضر جاسک به عنوان یک بندر کوچک در کنار ساحل عمران و مکران جلوه‌گری می‌کند که در آینده‌ای نزدیک به یک بندری مهم تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: تحول خوبی طی سال‌های اخیر با حضور نیروی دریایی ارتش و توسعه آن در جاسک شاهد بودیم، اما این تحولات با برنامه‌های دولت ادامه پیدا خواهد کرد و این منطقه در آینده‌ای نزدیک به یک منطقه‌ دریایی مهم در کنار آب‌های ساحلی جنوب ایران تبدیل خواهد شد که امنیت را نیز در پی خواهد داشت.

روحانی در ادامه افزود: در برنامه‌های دولت، جاسک به یک منطقه مهم اقتصادی انرژی‌بر و آباد تبدیل خواهد شد.

رئیس دولت یازدهم گفت: ما با استفاده از خط لوله گازی که از منطقه جاسک عبور می‌کند، می‌خواهیم صنایع جدیدی از جمله صنایع مرتبط با پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم را در این منطقه ایجاد کنیم تا زمینه تبدیل آن به یک منطقه صنعتی فراهم آید.

وی گفت: وجود چنین صنایعی نیازمند یک بندرگاه قابل ملاحظه است که ساخت آن نیز پیش‌بینی شده است و این بندرگاه باید توان ارائه خدمات برای صادرات نفت را نیز داشته باشد.

روحانی در ادامه افزود: در این بخش از برنامه‌ها جاسک باید به منطقه‌ای همانند خارک تبدیل شود که امیدواریم ساخت این بندرگاه نیز در همین دولت آغاز و در دولت دوازدهم تکمیل شود.

وی گفت: دولت قصد دارد با توسعه فرودگاه کنونی جاسک آن را به یک فرودگاه بین‌المللی تبدیل کند و طراحی و توسعه این فرودگاه بین‌المللی قدم به قدم در دولت آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین اضافه کرد: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای که مدنظر است، به ناچار باید در کنار شهر جاسک یک شهر جدید متصل به آن نیز طراحی و ایجاد کنیم تا بتواند نیازهای آینده را در این منطقه پوشش دهد.

وی بیان داشت: برای تجمیع و توسعه طرح فاضلاب جاسک ۱۶ میلیارد تومان طی سال آینده در نظر گرفته شده است.

روحانی اضافه کرد: طرح توسعه بیمارستان ۳۲ تختخوابی جاسک نیز مدنظر دولت قرار دارد که طی آن این بیمارستان ۶۴ تختخوابی خواهد شد.

وی همچنین از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای انتقال آب سد جگین به جاسک طی سال آینده خبر داد.

رئیس دولت یازدهم قول سه طرح مربوط به آب، فاضلاب و بیمارستان را به مردم جاسک داد و گفت: دولت قول می‌دهد تا پایان سال آینده از این طرح‌ها بهره‌برداری کند.

وی در ادامه افزود: همه همسایگان ما در جنوب خلیج فارس باید بدانند که مبنای دولت دوستی با همه کشورها از جمله کشورهای جنوبی ایران است تا با روابط و تعامل بهتر منطقه خلیج فارس برای سرمایه‌گذاری مهیاتر و آماده‌تر شود.

روحانی اضافه کرد: همه ایرانیان داخل و خارج کشور می‌توانند با سرمایه‌گذاری‌های خود به آینده این منطقه توجه داشته باشند.

به گفته رئیس جمهور، هر کس امروز در جاسک سرمایه‌گذاری کند در آینده منفعت خواهد برد، چرا که این منطقه در آینده یکی از مناطق تجاری، ‌صنعتی و دریایی مهم خواهد شد.

وی گفت:‌ البته برای تحقق برنامه‌های دولت نیاز است که بخشی از شهرستان جاسک به منطقه ویژه تبدیل شود تا بتواند از ظرفیت‌های آن نهایت بهره‌برداری را برد.

نرخ تورم در سال آینده به ۲۵ درصد کاهش می‌یابد

دکتر حسن روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم این شهرستان که به مسائل اقتصادی کشور اختصاص یافت، اظهار داشت: نیازمندان جامعه و اقشار جامعه که نیازمند به دریافت یارانه نقدی هستند یارانه آنها برقرار و علاوه بر آن سبد کالا نیز دریافت خواهند کرد.

وی همچنین افزود: یک بخش از فعالیت‌های مهم دولت به ساماندهی بهداشت و درمان مردم اختصاص دارد، به نحوی که باید به نیازمندی‌های مردم در این بخش در جای‌جای کشور رسیدگی شود و در قدم اول تمام مردم ایران تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته و آنهایی که تحت پوشش قرار گرفته‌اند، خدمات بهتری را از بیمه‌ها دریافت کنند و ارزش بیمه‌های آنها افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: معتقدیم از این طریق مردم به امنیت خاطر در زمینه بهداشت و درمان خود می‌رسند.

روحانی بیان داشت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیز که بخشی از طرح هدفمندی یارانه‌ها و مصوب مجلس است و با شیب مناسبی صورت خواهد گرفت، به نحوی که طی سال آینده رشد تورم کاهش و گرانی کنترل می‌شود.

رئیس جمهور افزود: نرخ تورم تا پایان سال جاری به ۳۵ درصد و در سال آینده به ۲۵ درصد کاهش می‌یابد.

وی گفت: پس از چندین سال سرانجام در سال ۹۳ دارای رشد اقتصادی خواهیم شد که این امر رونق و تقویت حوزه اشتغال را در پی دارد.

رئیس دولت یازدهم در بخش پایانی سخنان خود پیرامون حقوق شهروندی و وحدت شیعه و سنی در ایران سخن گفت و افزود: از نظر دولت در این کشور همه دارای حقوق شهروندی یکسان هستند.

روحانی اضافه کرد: معنایی ندارد زمانی که شیعه و سنی دارای یک قبله مشترک و پیامبر مشترک هستند، تفاوتی بین آنها قائل شد.

وی گفت: طی شب گذشته در دیدار با علمای اهل سنت و شیعه هرمزگان، یگانگی و برادری را در آنها دیدم که این امر مایه فخر و مباهات است.

رئیس جمهور اضافه کرد: هدف دولت ایجاد وحدت، توازن و تعادل بیشتر در بین مناطق است و از همین رو سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را در شرق هرمزگان که نسبت به غرب آن توسعه کمتری یافته است، انجام خواهد داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11136

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.