در پی فراخوان گسترده در شبکه های اجتماعی برای برپایی تظاهرات ضد جنگ در ترکیه، مردم ترکیه با حضور در خیابان با سیاست های جنگ افروزانه دولت اردوغان مخالفت کردند. تا کنون ۲۵ تن از معترضین بازداشت شده اند. به گزارش پیارم به نقل از آناج، به دنبال تظاهرات ضد جنگ در دانشگاه خاورمیانه ترکیه، در شبکه ...

مخالفان ضد جنگ در ترکیه به خیابان ها ریختند/بازداشت 25 تن از معترضین توسط پلیس

در پی فراخوان گسترده در شبکه های اجتماعی برای برپایی تظاهرات ضد جنگ در ترکیه، مردم ترکیه با حضور در خیابان با سیاست های جنگ افروزانه دولت اردوغان مخالفت کردند. تا کنون ۲۵ تن از معترضین بازداشت شده اند.

به گزارش پیارم به نقل از آناج، به دنبال تظاهرات ضد جنگ در دانشگاه خاورمیانه ترکیه، در شبکه های اجتماعی، فراخوان تظاهرات ضد جنگ در محل میدان تقسیم استانبول پخش شد و هزاران تن از مردم ترکیه که مخالف جنگ علیه سوریه هستند به خیابان ها ریختند.

در پی این فراخوان تظاهرکنندگان در مقابل دبیرستان گالاتاسارای استانبول گرد هم آمده و قصد راهپیمایی به سوی میدان تقسیم را داشتند که پلیس ترکیه وارد عمل شده و به مقابله با تظاهرات کنندگان پرداخت.

تظاهرکنندگان با انتقاد از سیاست های جنگ افروزانه دولت ترکیه خواستار برکناری دولت شدند و به مقابله با نیروهای امنیتی پرداختند. بنا به گزارش پلیس ترکیه تا کنون ۲۵ نفر در این درگیری ها بازداشت شده اند. پیش بینی می شود که در روزهای آتی ترکیه شاهد تظاهرات و آشوب های گسترده تری باشد.

انتهای پیام/ن

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7370

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.