آرزوهای دیپلماتیک آمریکا در کمین انتخابات ایران یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی به بررسی شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران به ویژه نامزدی هاشمی رفسنجانی پرداخت. اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» در گزارشی به قلم «سوزان مالونی» می نویسد: با وجود ۶۸۶ نامزد ثبت نامی و مجموعه ای از سازوکار های حکومت برای نفوذ بر نتایج، پیش ...

آرزوهای دیپلماتیک آمریکا در کمین انتخابات ایرانیک اندیشکده آمریکایی در گزارشی به بررسی شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران به ویژه نامزدی هاشمی رفسنجانی پرداخت. اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» در گزارشی به قلم «سوزان مالونی» می نویسد: با وجود ۶۸۶ نامزد ثبت نامی و مجموعه ای از سازوکار های حکومت برای نفوذ بر نتایج، پیش بینی اینکه چه کسی مدعی نهایی خواهد بود، به معنای واقعی کلمه ناممکن است، و احتمال پیش بینی اینکه چه کسی در نهایت برنده این رقابت خواهد شد از آن هم کمتر است.

روایت خبرنگار خارجی از مصاحبه با امام(ره)

کتاب «تشنه و دریا» گوشه ای از خاطرات جذاب و خواندنی «محمدتقی رضایی کوپایی» است که مدتی طولانی افتخار پاسداری از بیت و دفتر امام خمینی(ره) در جماران را داشته است. در بخشی از این کتاب درباره «اعتراف خبرنگار خارجی به صلابت امام» می خوانیم: یک خبرنگار آمریکایی به نام «مایک ولس» هم پس از بیست وپنج سال که از مصاحبه اش با امام می گذشت، می گوید: «بعد از اشغال سفارت آمریکا توسط دانشجویان، از آیت الله خمینی وقت مصاحبه خواستم. فکر نمی کردم در چنین موقعیتی ایشان به من وقت ملاقات بدهند. ولی با کمال تعجب مرا پذیرفت. وقتی خدمت ایشان رسیدم و مسئله اشغال سفارت آمریکا را مطرح کردم، آیت الله خمینی با صلابتی خاص و آرامشی وصف ناشدنی به پرسش های من پاسخ دادند. من در مدت سال ها خبرنگاری ام و تا آن زمان کسی را مانند ایشان ندیده بودم.

جهاد تروریست ها علیه دختران سوری

گروه های تروریستی مخالف دولت سوریه به نام «جهاد النکاح» به دختران سوری تجاوز می کنند. کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد «نافی بیلاری» در اولین اعتراف رسمی این سازمان به هتک حرمت زنان و دختران سوری توسط تروریست های وهابی اذعان کرد و گفت: گروه های تروریستی مخالف دولت سوریه به هتک حرمت های خود شدت بخشیده اند و گاهی آن را با نام «جهاد النکاح» ذکر می کنند و یا اینکه زنان و دختران سوری را با عنوان اسیران جنگی خطاب می کنند و این عمل خود را مباح می دانند. وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: پس از شنیدن آمارهای مربوط به این پدیده، وضعیت زنان و دختران سوری به شدت نگران کننده است.

بی بی سی تابلوی انتخاباتی خود را بالا برد

شبکه بی بی سی فارسی بنگاه خبرپراکنی دولت انگلیس، در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، در اخبار و تحلیل های خود به طور رسمی و علنی دست آقای هاشمی رفسنجانی را به عنوان پیروز انتخابات بالا برده و از هم اکنون القا می کند که در صورت پیروزی فردی غیر از هاشمی، «تقلب شده و باید منتظر رخداد های خشونت بار و احتمالاً براندازی خون بار به جای توسعه سیاسی باشیم.» بی بی سی در ادامه ادعا کرد که اکثر مردم حتماً به آقای هاشمی رأی خواهند داد و او پیروز نهایی انتخابات خواهد بود

اگر چیزی نمی دانی، نگو

آیت الله روح الله قرهی در درس اخلاق خود در مهدیه القائم المنتظر(عج)، به ذکر حدیثی از معصوم(ع) مبنی بر اینکه «شرورترین افراد شما کسانی هستند که به مردم پیوسته تهمت می زنند، گستاخ و بدزبان و جری اند»، پرداخت و گفت: اگر چیزی نمی دانی، نگو؛ به خصوص اکنون که قضیه انتخابات داغ است، مواظب باشیم تهمت نزنیم؛ خیلی باید مراقب و مواظب باشید.

وی افزود: اگر کسی عملکردش بد بوده است، انسان هم به او رأی نمی دهد. اگر فرد در فتنه با فتنه گران بوده است، باید انسان دیگران را هوشیار کند. اگر در فتنه جزو ساکتان بوده است، بحثش جداست اما اینکه بی خود و بی جهت دهان مان را باز کنیم و همه چیز بگوییم، بد و گناه است.

عدو شود سبب خیر…

گزارشی جدید که از سوی مرکز تحقیقات امنیتی کشور انگلیس منتشر شده، استدلال می کند که ویروس استاکس نت در برخی جنبه ها حتی به پیشرفت هسته ای ایران نیز منجر شده است. در گزارشی که این مرکز تحقیقاتی منتشر کرده، آمده است: حمله ویروس استاکس نت، از جنبه های مختلفی، به ویژه بعد امنیتی، به ارتقای فعالیت های هسته ای ایران منجر شده است. در پی این حمله، ایران ضمن افزایش تدابیر امنیتی تأسیسات غنی سازی، دقت سانتریفیوژهای خود را نیز افزایش داده است.

رویاهای صهیونیستی برای زلزله در ایران

همزمان با ادامه مباحث مربوط به برنامه هسته ای ایران، «دانیل نیسمن»، کارشناس صهیونیست، در تحلیلی برای کریستین ساینس مونیتور از رویاهای خود در مورد زلزله در ایران می گوید. نیسمن، بلایای طبیعی را هم ردیف با جنگ مسلحانه و مولفه های کلان اقتصادی در سرنوشت کشورها کارساز می داند. در ادامه این تحلیل آمده است: میزان تلفات و خسارت های اقتصادی زمین لرزه در ایران زیاد است، حال آنکه در صورت مدیریت درست و نیز آمادگی برای فعالیت های کمک رسانی و نجات، این تعداد می تواند کاهش یابد. واقعیت زمین شناسی ایران تغییر ناپذیر است و این در حالی است که شرایط سیاسی و اقتصادی کشورها می تواند تغییر کند و پیامدهای یک زلزله پرقدرت می تواند از حیث فشارهای اقتصادی و نیز فشار به بودجه کشور بیشتر باشد. ناگفته نماند که شاید ایران از توانایی خود برای غلبه بر مشکلات سیاسی داخلی و یا حمله خارجی مطمئن باشد، ولی نمی تواند نیروهای طبیعت را در زیر پای خود شکست دهد، چرا که چنین نیروهایی می توانند بر سرنوشت ایران تأثیر جدی بگذارند.

گلایه بحق «آهنگران»

«حاج صادق آهنگران» هم از بی تحرکی برخی از دستگاه ها نسبت به چاپ و عرضه کتاب های انقلابی به خروش آمد و گفت: در ابتدا می خواهم از سپاه، سازمان تبلیغات، سازمان اوقاف و وزارت فرهنگ و ارشاد گلایه کنم که چرا این سازمان ها و نهادها بانی این کار (چاپ کتاب آهنگران) نشدند و این کار را انجام ندادند. یک بار با اداره انتشارات سوره مهر، آقای قدمی، کاری را انجام دادیم، خاطرات مان را گفتیم. بعد از مدتی با ما تماس گرفتند و گفتند: این ها به درد نمی خورد و ارزش چاپ و انتشار ندارد و محتوا ندارد

مقایسه نرخ موادغذایی در دو دولت

بر اساس مستندات رسمی بانک مرکزی، شاخص قیمت مواد غذایی در دو دولت رفسنجانی نزدیک به ۶ برابر افزایش یافت، این رقم در دولت احمدی نژاد کمی بیش از ۴ برابر است. بررسی آمار رسمی بانک مرکزی از شاخص های قیمت در مناطق شهری ایران بر اساس سال پایه ۸۳ حاکی است شاخص قیمت خوراکی ها و آشامیدنی ها در سال ۶۹ که سال دوم ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی بود، ۱/۶ بود که این شاخص در سال پایانی دولت هاشمی یعنی در سال ۷۶ به ۷/۵۳ افزایش یافته که از رشد بیش از ۸/۵ برابری یعنی بیش از ۴۸۰ درصد خبر می دهد.

عاقبت به خیری یک رفیق ۲۵ساله

برادر شهید «طهرانی مقدم» با بیان اینکه رابطه دوطرفه ای بین رهبری و شهید طهرانی مقدم برقرار بود، گفت: «پس از شهادت وی رهبر معظم انقلاب فرمودند: طهرانی مقدم عاشق و مطیع رهبری بود.» طهرانی مقدم خاطرنشان کرد: همسر مقام معظم رهبری مهمان مادرم بودند و نقل کردند روز حادثه (زمانی که طهرانی مقدم به شهادت رسید) آقا وقتی که برگشتند حال شان عوض شد. به ایشان گفتم چه اتفاقی افتاده است که پاسخ دادند من رفیق ۲۵ساله ام را از دست داده ام. کسی که عاشق ولایت باشد، رابطه دوطرفه خواهد بود. حسن طهرانی مقدم رابطه دوطرفه ای را با مقام معظم رهبری برقرار کرده بودند. وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری وقتی که از مجموعه تحت امر طهرانی مقدم بازدید کردند، دو یا سه روز بعد از آن، جمله معروفی را مبنی بر اینکه تهدید را با تهدید پاسخ می دهیم، بیان فرمودند. دشمنان مدام با تهدید علیه ما صحبت می کنند، اما ما امروز مقتدریم و این شهید بزرگوار نیز توانست سلاح های بازدارنده را ا ختراع کند.

سه نکته اساسی بشار اسد

بشار اسد در ماه های اخیر از روحیه بسیار خوبی برخوردار است و در دیدار با ملاقات کنندگان سه نکته اساسی را متذکر می شود: ۱- نظام سوریه خود را مدیون حمایت های جمهوری اسلامی ایران می داند. ۲- بنده تا سال۲۰۱۴ در قدرت خواهم ماند و سپس نامزد خواهم شد و مردم سوریه به هر فردی رأی بدهد، او رئیس جمهور سوریه خواهد بود. ۳- دوستان سوریه بدانند بر سر حزب الله و مقاومت به هیچ وجه معامله نخواهیم کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4155

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.