مهمترین اخبار تا ساعت ۱۲: گزارش بی بی سی از خشم مسلمانان/ایتالیا، حافظ منافع کانادا/علت رزمایش ۲۵ کشور در خلیج فارس : گزارش بی بی سی از خشم مسلمانان/ایتالیا، حافظ منافع کانادا/علت رزمایش ۲۵ کشور در خلیج فارس علت رزمایش ۲۵ کشور در خلیج فارس خبرگزاری رویترز(Reuters) نوشت: «آمریکا و متحدان آن، رزمایشی بزرگی ...

 

مهمترین اخبار تا ساعت ۱۲: گزارش بی بی سی از خشم مسلمانان/ایتالیا، حافظ منافع کانادا/علت رزمایش ۲۵ کشور در خلیج فارس : گزارش بی بی سی از خشم مسلمانان/ایتالیا، حافظ منافع کانادا/علت رزمایش ۲۵ کشور در خلیج فارس

علت رزمایش ۲۵ کشور در خلیج فارس

خبرگزاری رویترز(Reuters) نوشت: «آمریکا و متحدان آن، رزمایشی بزرگی را در خلیج فارس به راه انداخته اند. آنها گفته اند که می خواهند با این رزمایش نشان دهند که با وجود تهدیدات جنگی ایران و اسرائیل، راه کشتی رانی آزاد است. تنگه هرمز در این رزمایش اهمیت بسیاری دارد.»

 

رویترز ادامه داد: «این در حالی است که نتانیاهو در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی گفت ایران به ساخت بمب هسته ای نزدیک است. مقامات نظامی، دیپلمات ها، تحلیلگران و حتی ایران، همگی به دنبال این هستند که اهمیت زمانی این رزمایش برای کاهش تنش ها را روشن کنند. به هر حال این رزمایش تلاشی از سوی کشورهاست تا نشان دهند جلوی هرگونه اقدام ایران برای بستن تنگه هرمز و متوقف کردن حرکت کشتی ها را خواهند گرفت.»

 

البته نکته جالب توجه این است که کشورهای غربی، تا پیش از این مدعی بودند ایران قادر به بستن تنگه هرمز نیست اما حالا چنین رزمایش پرخرجی را راه انداخته اند تا شاید بتوانند ثابت نکنند می توانند مانع ایران شوند!

 

این خبرگزاری در پایان نوشت: «در این رزمایش انگلیس، فرانسه، قدرت های بزرگ اروپایی، کشورهایی از خاورمیانه ، استونی و نیوزلند شرکت دارند. دو ناو هواپیمابر آمریکا نیز در این رزمایش حضور دارند. ایران نیز اعلام کرد در ماه آینده رزمایش هوایی بزرگی را برگزار خواهد کرد.»

بر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1776

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.